شمش آلومینیوم

شمش آلومینیوم و خواص آن  ؟

شمش آلومینیوم: شمش (به انگلیسی: Ingot) یک قطعه تقریباً خالص است که با توجه به فرآیندهای دیگر به شکل‌های مختلف ریخته گری می‌شود. به قالب‌های کوچکتر فلزات …

 کاربردها

چه از نظر کیفیت و چه از نظر ارزش، آلومینیوم کاربردی‌ترین فلز بعد از آهن است و تقریبأ در تمامی بخش‌های صنعت دارای اهمیت می‌باشد. آلومینیوم خالص، نرم و ضعیف است، اما می‌تواند آلیاژهایی را با مقادیر کمی از مس، منیزیوم، منگنز، سیلیکون و دیگر عناصر بوجود آورد که این آلیاژها ویژگی‌های مفید گوناگونی دارند. این آلیاژها اجزای مهم هواپیماها و راکتها را می‌سازند.

وقتی آلومینیوم را در خلاء تبخیر کنند، پوششی تشکیل می‌دهد که هم نور مرئی و هم گرمای تابشی را منعکس می‌کند. این پوششها لایه نازک اکسید آلومینیوم محافظ را بوجود می‌آورند که همانند پوششهای نقره خاصیت خود را از دست نمی‌دهند. یکی دیگر از موارد استفاده از این فلز در لایه آینه‌های تلسکوپ‌های نجومی است.

 فهرست کاربردها

برخی از کاربردهای فراوان آلومینیوم عبارت‌اند از: حمل و نقل (اتومبیل‌ها، هواپیماها، کامیون‌ها، کشتی‌ها، ناوگانهای دریایی، راه آهن و…) بسته‌بندی (قوطی‌ها، فویل و…) ساختمان (درب، پنجره، دیوار پوشها و…) کالاهای با دوام مصرف کننده (وسایل برقی خانگی، وسایل آشپزخانه، …) خطوط انتقال الکتریکی (به‌علت وزن سبک اگرچه هدایت الکتریکی آن تنها ۶۰٪ هدایت الکتریکی مس می‌باشد) ماشین آلات اکسید آلومینیوم (آلومینا) بطور طبیعی و بصورت کوراندوم، سنگ سنباده، یاقوت و یاقوت کبود یافت می‌شود که در صنعت شیشه‌سازی کاربرد دارد. یاقوت و یاقوت کبود مصنوعی در لیزر برای تولید نور هم‌نوسان بکار می‌روند. آلومینیوم با انرژی زیادی اکسیده می‌شود و در نتیجه در سوخت موشکهای با سوخت و دمازاها مورد استفاده واقع می‌شود.

 

 الوکاست  تولیدشمش الومینیوم الیاژی LM2 به همراه برگه انالیز معتبر و تضمین کیفیت- تولید شمش آلومینیوم آلیاژی A413 – 356.1 – ADC12 – As9U3 – Alsi10Mg , غیره بنا.

آلیاژهای روی تحت نام زاماک به سه دسته اصلی :زاماک۲ زاماک۳ و زاماک۵ تقسیم می شوند و عناصر موجود در آنها عبارتند از: آلومینیوم – مس – منیزیم و به مقدار کمی از عناصر آهن سرب و قلع استفاده می شود.

دو کارخانه موقتا تعطیل شدند

دو کارخانه موقتا تعطیل شدند

  دو کارخانه موقتا در ایران تعطیل شدند، دستکم ۳۰۰ کارگر بیکار شدند . ایلنا نوشت: دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان شفق که دست‌کم ۱۲سال از آغاز فعالیتشان می‌گذرد؛ از امروز موقتا متوقف شدند و در نتیجه دست‌کم ۳۰۰ کارگر بیکار شدند. همچنین گفته می‌شود که مسئولیت اداره دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان […]

بدون عکس

مهندس حمید رضا تاجی

مهندس حمید رضا تاجی مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت بازرگانی پارس آذر ترک فلز بوده وبا توجه به علم و دانایی و پشتکار بسیار بالای خود در زمینه های  تولید و ذوب و آلیاژ  سازی و همچنین واردات و صادرات انواع شمش های تولیدی آلومینیوم فعالیت دارد مهندس تاجی بیش از 3دهه فعالیت […]

روند نزولی قیمت آهن

روند نزولی قیمت آهن

به گزارش پارس آذر ترک در اخبار بازار آهن، همانطور که مشهود است قیمت آهن آلات طی روزهای گذشته روندی نزولی را پیش گرفته است. اگرچه این کاهش قیمت از قبل پیش بینی شده بود اما با توجه به ارائه بسته جدید ارزی از سوی دولت، نمی توان از ادامه این روند نزولی اطمینان داشت. […]

انواع داربست

چوبی ،فلزی و معلق

داربست

داربست یک سازه چوبی یا فلزی موقتی است که برای دسترسی به نقاط دشوار به هنگام ساخت یا تعمیر ساختمان‌ها و دیگر سازه‌ها بکار می‌رود.

Enter your keyword